Case study:

Microsoft

Wdrożenie systemu do zarządzania flotą osobową opartego o grywalizację.

"To system zarządzania flotą aut osobowych, skrojony perfekcyjnie pod nasze potrzeby."

Klient: Microsoft

 • Kraj: Polska / USA
 • Rozmiar floty: 230 pojazdów
 • Branża: IT
 • Obszar działalności: Polska
 • Korzysta z systemu frameLOGIC: od 2016 r.
 • Analiza przypadku

  Oddział Microsoft w Polsce szukał bezpiecznego, solidnego i wydajnego rozwiązania do zarządzania flotą aut osobowych. Klientowi zależało głównie na wzroście bezpieczeństwa kierowców, podniesieniu efektywności użytkowania pojazdów oraz automatyzacji ich rozliczeń.


  Szeroki zakres biznesowych narzędzi fleet management dostępnych w jednym systemie powodował, że frameLOGIC wydawał się najbardziej racjonalnym wyborem. Microsoft, zgodnie ze swoim korporacyjnym standardem, wymagał jednak dodatkowo odpowiedniej architektury chmurowej, która zagwarantowałaby skalowalność, bezpieczeństwo na poziomie RODO i wysoką dostępność usługi. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klienta, frameLOGIC zmigrował swój system to platformy Microsoft Azure, umożliwiając tym samym całe wdrożenie.


  Microsoft Polska zdecydował się na bardzo unikalny zakres usługi. Dbając o prywatność kierowców całkowicie wyeliminowany został element geolokalizacji. Gromadzone dane służą jedynie ocenie zachowań na drodze pod kątem bezpieczeństwa – w jaki sposób pracownicy hamują, przyspieszają, pokonują zakręty, z jakimi prędkościami poruszają się w stosunku do danych zwyczajowych, itd. Te dane przeanalizowane przez algorytmy frameLOGIC obiektywnie oceniają kierowcę i tworzą ranking, który jest podstawą grywalizacji. Dzięki pracowniczym benefitom jest on podstawą pozytywnej motywacji, aby pracownicy jeździli bezpieczniej.


  Z drugiej strony, system frameLOGIC to potężne wsparcie administracyjno-raportowe. Rozwiązanie pomaga menadżerom floty w utrzymaniu pojazdów, a działom księgowym analizę pojazdów pod kątem całkowitego kosztu ich posiadania. Raport TCO pozwala obiektywnie porównywać np. modele konkurencyjnych marek nie tylko pod kątem inicjalnego kosztu zakupu, ale także spalania, leasingu, części, serwisów, itd. To także realne podsumowanie skali kosztów, którą generuje flota ponad 200 pojazdów i świetny materiał do dalszych analiz oraz decyzji biznesowych.

  Microsoft

  EFEKTY


  • Poprawienie bezpieczeństwa kierowców

  • Ograniczenie szkodowości pojazdów firmowych

  • Łatwiejsze zarządzenie flotą, jej utrzymaniem, serwisami

  • Pozyskanie cennych danych kosztowych o pojazdach

  • Uzyskanie finansowej perspektywy „z lotu ptaka” na koszty flotowe

  Konkluzje
  Dowiedz się więcej

  Aktualności

  Zobacz

  Klienci i referencje

  Zobacz

  Partnerzy

  Zobacz

  Nagrody i osiągnięcia

  Zobacz