Aktualności

Framelogic

frameLOGIC dołącza do rodziny Vehco

Vehco przejmuje frameLOGIC, wiodącego polskiego dostawcę rozwiązań do zarządzania flotą i podkreśla swoją pozycję w Europie.

W wyniku przejęcia, Vehco umacnia obecność w Polsce i wykonuje strategiczny krok ku pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania flotą i transportem w Europie.

Należąca do grupy AddSecure spółka Vehco, dostawca systemu do zarządzania flotą (FMS), ogłosiła dzisiaj przejęcie firmy frameLOGIC, wiodącego polskiego producenta rozwiązań chmurowych do zarządzania flotą (FMS), transportem (TMS) oraz pracą w terenie (MWM).

Od momentu zeszłorocznego przejęcia Vehco przez AddSecure, firma aktywnie realizuje swoją strategię dynamicznego wzrostu oraz wizję dążenia do pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych w Europie. Dzięki przejęciu frameLOGIC, Vehco przyspieszy swój wzrost i rozszerzy ofertę o nowe rozwiązania. Dla frameLOGIC przejęcie jest szansą na dołączenie do dużego europejskiego dostawcy oraz na dostęp do innowacyjnej wiedzy i doświadczenia Vehco w obszarze systemów IT do zarządzania flotami pojazdów.

„Jesteśmy zachwyceni witając frameLOGIC w rodzinie Vehco. frameLOGIC zbudował silny zespół specjalistów oraz stworzył fantastyczne rozwiązania, bazujące na najnowocześniejszych technologiach. Obie firmy mogą teraz korzystać ze swoich doświadczeń oraz szukać dalszych synergii. Nasi klienci niewątpliwe skorzystają mogąc wybierać z szerszego portfolio rozwiązań oraz naszego wspólnego doświadczenia.” – mówi Johan Frilund, prezes firmy Vehco.

„To dla nas niezwykle ekscytujące, że możemy dołączyć do Vehco i być częścią ich ekspansywnej podróży. Przejęcie stworzy nowe sposobności dla rynkowych innowacji, a także pomoże o wiele szybciej osiągnąć zakładany wzrost i skalę biznesu. Wygrają na tym nasi klienci, którzy zyskają mocne portfolio rozwiązań oraz dostęp do doświadczenia całej grupy Vehco.” – komentuje Michał Szprynger, prezes frameLOGIC.

„Przejęcie daje obydwu firmom możliwość znacznego umocnienia ich pozycji rynkowej. Vehco i frameLOGIC uzupełniają się nawzajem i będą dążyć do tego by wspólnie stać się wiodącymi dostawcami rozwiązań FMS oraz TMS w Europie.” – dodaje Stefan Albertsson, prezes AddSecure.

Firma frameLOGIC będzie w dalszym ciągu zarządzana jak niezależne przedsiębiorstwo i zachowa swoją markę. Michał Szprynger dołączy do rozszerzonego zespołu zarządzającego Vehco i będzie raportował bezpośrednio do prezesa, Johana Frilunda.

 

O frameLOGIC
frameLOGIC, założone w 2004 roku, to wiodący dostawca rozwiązań typu FMS i TMS w Polsce. Przedsiębiorstwo jest producentem kompleksowych rozwiązań technologicznych do zarządzania flotą, transportem oraz pracą w terenie. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu. Spółka działa na terenie całej Europy, głównie na rynkach: polskim, niemieckim, hiszpańskim oraz skandynawskim. W portfolio frameLOGIC znajduje się ponad 650 klientów oraz ponad 25.000 monitorowanych pojazdów. Głównymi odbiorcami usług frameLOGIC są przedsiębiorstwa transportowe (m.in..: Anhalt Logistics Elflein, SCHERM Gruppe, Kim Johansen, LS Intertank, Kaj Madsen Fjelstrup, Kurt Beier, Transports Argelich, EPO Trans, MagTrans, itp.) oraz przedsiębiorstwa z sektora publicznego (m.in.: Tauron, PGE, KGHM, PKP PLK, itd.).

O Vehco
Vehco, założone w 2001 roku, jest wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań do zarządzania flotą (FMS) oraz częścią AddSecure. Głównym obszarem działalności firmy jest dostarczanie systemów zarządzania flotą dla pojazdów ciężarowych i osobowych. Vehco obsługuje ponad 1200 klientów i posiada siedzibę w Szwecji oraz oddziały w Finlandii, Norwegii, Danii, Niemczech, Holandii, Belgii, Francji i Hiszpanii. Vehco dystrybuuje swoje produkty poprzez dedykowany zespół sprzedażowy oraz sieć partnerów w Europie i Ameryce Północnej. Spółka zatrudnia 160 pracowników. Roczne obroty Vehco notowane są na poziomie 30 milionów euro.

O AddSecure
Addsecure to wiodący europejski dostawca rozwiązań premium z zakresu bezpieczeństwa danych oraz komunikacji zdarzeń krytycznych. Firma obsługuje ponad 50.000 klientów i partnerów w całej Europie w obszarach bezpiecznej komunikacji oraz usług, które pomagają chronić aplikacje o znaczeniu krytycznym dla ich życia i biznesu. Pomaga ratować życie, zabezpieczać majątek, chronić ważne instytucje społeczne oraz prowadzić biznes. AddSecure oferuje rozwiązania w ramach produktów Smart Alarms, Smart Rescue, Smart Grids and Smart Transport. Przedsiębiorstwo, powstałe w latach 70-tych XX wieku, dzisiaj zatrudnia ponad 330 osób. Główna siedziba znajduje się w Szwecji, jednak firma posiada również biura regionalne oraz sieć dystrybutorów w całej Europie. Właścicielem AddSecure jest Abry Partners, prywatny amerykański fundusz kapitałowy założony w 1989 roku, z siedzibą w Bostnie, USA.

Sztuczna inteligencja przełomem w planowaniu transportu

W czasach rosnących kosztów pracy, niedoboru doświadczonych dyspozytorów oraz pandemii paraliżującej biura z odsieczą przychodzą nowe technologie. frameLOGIC jako pierwsza na rynku firma IT wprowadza do oferty rozwiązanie do automatycznego planowania zleceń transportowych.

czytaj więcej

Zapraszamy na wirtualne Case Study z EPO-Trans

Wspólnie z Epo-Trans oraz redakcją Transport Manager mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wirtualne CASE STUDY – CYFRYZACJA TRANSPORTU – nowa EPO(ka) konkurencyjności.

czytaj więcej

Przejdź do listy wszystkich wiadomości

przejdź