Aktualności

Framelogic

Przełomowe spotkanie 1-Telematics w Londynie

Londyn, 28 listopada 2016 – W słynnym londyńskim hotelu Savoy Hotel, spotkali się przedsiębiorcy z całej Europy specjalizujący się w systemach IT do kontroli floty. 17-stu członków stowarzyszenia 1-Telematics, których firmy śledzą razem więcej niż 500 000 pojazdów w Europie, zdecydowało o zacieśnieniu współpracy.

 

 

 

1fleet_img_8834logo

Kontynuując założenia z poprzednich spotkań w Barcelonie i Budapeszcie, grupa uzgodniła kwestię stworzenia spółki 1-Telematics, komercyjnej jednostki w celu reprezentacji interesów większości członków stowarzyszenia. Cele grupy obejmują współpracę i budowanie sieci kontaktów, promowanie innowacyjności i standaryzacji branży telematycznej, jak również wspólny marketing i umowy handlowe.

Spotkanie obejmowało mianowanie Pedro Zamith, znanej postaci z obszaru technologii w motoryzacji, na stanowisko osoby nadzorującej wdrożenia i rozwój propozycji handlowych w imieniu spółki 1-Telematics.

“To było przełomowe spotkanie dla stowarzyszenia 1-Telematics , które przeniosło nasze wspólne działania na nowy poziom” stwierdził JOE Fenech Conti, CEO w firmie Loqus, jednego z założycieli stowarzyszenia. “Jedną z najważniejszych korzyści sojuszu jest to, że dba on o ogólne interesy rynku, a nie o korzyści indywidualnych dostawców. Pomimo bardzo dynamicznych politycznych zmian, które zachodzą w Europie, handel międzynarodowy będzie podtrzymywany, a technologiczne aspekty zostaną ujednolicone. W naszym sojuszu, będziemy wspierać innowacje i podwyższać standardy w temacie telematyki, aby operatorzy floty w Europie odczuli konkretne korzyści”.

Jest to pierwszy w historii ogólnoeuropejski sojusz między liderami w dziedzinie technologii floty i telematyki, który pozwala operatorom flot handlowych korzystać z połączonej siły, globalnej wiedzy i innowacji wniesionych przez zróżnicowanie członkostwa w grupie.

“Bardzo istotne było to, że spotkanie w hotelu Savoy odbyło się w sali wykorzystywanej przez Winstona Churchilla, który orędował silniejszej unii między narodami Europy promując wizję “Stanów Zjednoczonych Europy”, powiedział Martin Port, dyrektor zarządzający 1-Telematics, członek BigChange. Pomimo niepewności związanego z Brexit-em, na spotkaniu panowała powszechna zgoda, że bliższa współpraca jest drogą naprzód oraz że sojusz 1-Telematics powinien odgrywać wiodącą rolę w szybko rozwijającym się rynku telematyki.”

Sztuczna inteligencja przełomem w planowaniu transportu

W czasach rosnących kosztów pracy, niedoboru doświadczonych dyspozytorów oraz pandemii paraliżującej biura z odsieczą przychodzą nowe technologie. frameLOGIC jako pierwsza na rynku firma IT wprowadza do oferty rozwiązanie do automatycznego planowania zleceń transportowych.

czytaj więcej

Zapraszamy na wirtualne Case Study z EPO-Trans

Wspólnie z Epo-Trans oraz redakcją Transport Manager mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wirtualne CASE STUDY – CYFRYZACJA TRANSPORTU – nowa EPO(ka) konkurencyjności.

czytaj więcej

Przejdź do listy wszystkich wiadomości

przejdź