Aktualności

Framelogic

SENT GEO w systemie frameLOGIC

Integracja SENT GEO z systemem GPS frameLOGIC

Nowe obowiązki dla przewoźników “towarów wrażliwych”

Od 1 października 2018 r. Ministerstwo Finansów nałożyło na przewoźników oraz kierowców nowe obowiązki związane z przewożeniem towarów objętych systemem SENT. Od tego momentu pojazdy przewożące towary wrażliwe, muszą udostępniać swoją lokalizację do systemu SENT-GEO. Jak to wygląda w praktyce?

Obowiązek udostępniania lokalizacji pojazdu spoczywa zarówno na przewoźniku jak i na kierowcy:

  • przewoźnik ma obowiązek udostępnić lokalizację pojazdu objętego zgłoszeniem do systemu SENT-GEO.
  • kierowca ma obowiązek włączyć urządzenie lokalizacyjne w pojeździe objętym zgłoszeniem. Dodatkowo powinien bezzwłocznie zatrzymać pojazd w przypadku awarii urządzenia lokalizacyjnego, w wypadku gdy urządzenie nie funkcjonuje dłużej niż godzinę.

Ustawodawca przewiduje dwa dopuszczalne rozwiązania:

  • Za pomocą Aplikacji Kierowcy SENT GEO (do pobrania na telefony z systemami iOS oraz Android)
  • Zewnętrznego Systemu Lokalizacyjnego (czyli systemu GPS takiego jak np. frameLOGIC)

Sankcje przewidziane przez ustawodawcę – od kiedy obowiązują?

Za nie wywiązanie się z powyższych obowiązków, ustawodawca przewiduje wysokie kary zarówno dla przewoźnika (10 000 zł) jak i dla kierowcy (5000 – 7500 zł). Należy zaznaczyć, że choć obowiązek udostępniania lokalizacji wszedł w życie już 1 października 2018 roku, to sankcje z tytułu nie wywiązania się z obowiązku będą nakładane dopiero od 1 stycznia 2019 roku. Ministerstwo Finansów daje dzięki temu czas wszystkim przedsiębiorcom na dostosowanie się do nowego obowiązku.

Integracja frameLOGIC z SENT GEO

W frameLOGIC chcemy, aby kierowcy naszych klientów skupili się na jeździe, a nie na pamiętaniu o włączeniu urządzenia lokalizacyjnego. Dlatego nasz zespół intensywnie pracuje nad integracją telematyki frameLOGIC z systemem SENT GEO. Dane geolokalizacyjne będą przesyłane bezpośrednio z rejestratorów GPS zamontowanych w zgłoszonym pojeździe do systemu SENT GEO Ministerstwa Finansów.

Co dalej? – integracja systemu SENT z modułem TMS frameLOGIC

Jesteśmy świadomi, że nowe obowiązki mogą przysporzyć nowych kłopotów dyspozytorom firm transportowych. “Przeskakiwanie” między systemami nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Dlatego chcemy pójść o krok dalej i po zakończeniu prac nad integracją z SENT GEO, nasz zespół skupi się na funkcji przesyłania zgłoszeń pojazdów do SENT bezpośrednio z modułu TMS frameLOGIC. Uprości to codzienną pracę dyspozytora i przyspieszy proces zgłaszania pojazdów w SENT.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

Masz pytania? Napisz do nas!

frameLOGIC dołącza do akcji #niezwalniajmy

We frameLOGIC wierzymy, że firmę tworzą ludzie, a nie puste biura. Dlatego z dumą dołączamy do akcji #niezwalniajmy. To nasza publiczna deklaracja wobec pracowników, że dokładamy wszelkich starań aby wyjść z tego trudnego okresu w pełnym składzie.

czytaj więcej

Spotkania transportowe z frameLOGIC w Poznaniu

Już 5 marca 2020 odbędzie się pierwsze w tym roku pierwsza edycja Spotkań Transportowych. Konferencja organizowana cyklicznie przez redakcję miesięczników TSL Biznes i Truck & Van jest jedną z najważniejszych imprez dotyczących branży transportowej i logistyki w Polsce.

czytaj więcej

Przejdź do listy wszystkich wiadomości

przejdź